Twin City Used Cars
WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210 • WWW.BOBBYLEDBETTER.COM • 256-844-2210

2013 Third-Round Baseball Playoff Pairings

May 3-4 (All times are CDT)

 

Class 1A
South
St. Luke’s  (26-8) at Shades Mountain Chr. (16-9), Hoover, Fr., 1:30 and 4 p.m. (Sat., noon if needed)
Brantley (19-13) at Maplesville (17-12), Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 12:30 p.m. if needed)
North
South Lamar (19-9) at Shoals Christian (23-12), Florence, Fri., 4 and 6:30 p.m. (Sat., 1:30 p.m. if needed)
Cedar Bluff (19-13) at Addison (20-6), Fri., 4 and 6 p.m. (Sa., 10 a.m. if needed)

Class 2A
South
Prattville Christian (23-7-1) at Mobile Christian (21-11), Fri., 5 and 7 p.m. (Sat., noon if needed)
G.W. Long (26-8) at Zion Chapel (21-5), Jack, Fri., 4:30 and 6:30 p.m. (Sat., 11 a.m. if needed)
North
Sheffield  (30-16) at Randolph County (25-6), Hammond Park, Wedowee, Fri., 1 and 4 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
Ranburne (20-6) at Westbrook Christian (21-12), Rainbow City, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)

Class 3A
South
American Christian (24-13) at W.S. Neal (27-0), Brewton, Fri., 5 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m., if needed)
Trinity Presbyterian (27-7) at Slocomb (22-10), Fri., 4:30 and7 p.m. (Sat., noon if needed)
North
Mars Hill Bible (28-15) at Piedmont (25-8), Fri., 5 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
Winfield (28-9) at Plainview (32-1), Rainsville, Fri., 5 and 7 p.m. (Sat., 2 p.m. if needed)

Class 4A
South
Jemison (19-15) at UMS-Wrigh (26-10), Mobile, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., noon if needed)
Beauregard (28-10) at Charles Henderson (34-3), Troy, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
North
Cleburne County (20-11) at Brooks (41-8), Killen, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
Alexandria (25-11) at Ardmore (22-7), Fri.,  5 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)

Class 5A
South
Spanish Fort (34-6) at Brookwood (15-18), Fri., 5 and 7:30 p.m. (Sat. 1 p.m. if needed)
Marbury (21-11) at Russell County (40-6), Seale, Fri., 4:30 and 7:30 p.m. (Sat., noon if needed)
North
Homewood (28-6) at Hartselle (36-13), Fri., 5 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
Southside-Gadsden (28-11) at Pinson Valley (30-11), Fri., 5 and 7:30 p.m. (Sat., 2 p.m. if needed)

Class 6A
South
Pelham (22-11) at Baker (27-7), Mobile, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., noon if needed)
Fairhope (30-8) at Auburn (19-18), Fri., 5 and 7:30 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
North
Bob Jones (35-8) at Hoover (39-15), Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 1 p.m. if needed)
Hewitt-Trussville (30-9) at Grissom (26-23), Huntsville, Fri., 4:30 and 7 p.m. (Sat., 2 p.m. if needed)

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Print

Leave a Comment

Your email address will not be published.